Starbucks Coffee Hakkında Bazı Notlarım

Son güncelleme (Last update): 01.09.2022 (d/m/y)

Homepage - Anasayfa
Merhaba sevgili kahveseverler! Starbucks'a gittiğinizde karar veremiyorsanız sizler için birkaç önerim olabilir. Burada yazdığım bu bilgiler kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Ayrıca genel kültür bilgisi olarak faydalanmanız için yazıyorum. Diğer tüm soru ve sorunlarınız için Starbucks mağazalarından destek alabilirsiniz.


Starbucks Uygulaması Tavsiye Kodu

Eğer cep telefonunuza Starbucks uygulamasını indirmek istiyorsanız Android için burayı tıklayınız veya iPhone için burayı tıklayınız. Arkadaş kodu (Star Invitation Code) olarak J1X8WCOK kodunu kullanabilirsiniz. Teşekkür ederim.


Download Starbucks app to use Starbucks card by clicking on here then be able to start to discover Starbucks benefits as my friend invitation code.

Yazın hangi içeceği seçmeliyim?

Eğer yaz mevsimi içerisindeysek yani Mayıs, Haziran, Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarında sizler için önerilerim

 • Java Chip Frappuccino Kahve Bazlı Grande Boy ve eğer mümkünse üstüne Vanilya Şurubu ve Tarçın Ekleyebilir Miyiz?
 • Mocha Frappuccino Grande Boy ve eğer mümkünse üstüne Portakal Tozu Ekleyebilir Miyiz?
 • Peki, neden Java Chip Frappuccino?

  Genel olarak ödenilen paraya karşılık alınan içeceğin müşteri açısından tatmin düzeyi yüksek olması bakımından Frappuccino içecekler tercih edilebilir. Buradaki ana sebepler arasında içeceğin soğuk olması, içeriğinde dişe dokunur parçaların bulunduğu (ya kahve bazlı ya da çikolata parçacıklı), içeceğin en üstüne krema köpüğünün sıkılıyor olması Frappuccino içecekleri tercih sebebi yapmaktadır. Ancak şeker oranının yüksek olabileceğini unutmayınız.

  Peki, neden Mocha Frappuccino?

  Eğer hem soğuk içeceklerden olsun, hem de kahve tadını alayım, hem uykum açılsın ve yorgunluğumu alsın diyorsanız Mocha Frappuccino tavsiye edebilirim. Ancak şeker oranının yüksek olabileceğini unutmayınız.

  Kışın hangi içeceği seçmeliyim?

  Kış aylarının soğuk olması dolayısıyla kapalı ortamda soğuk içecekleri buzsuz olarak tüketebilirsiniz. Bunun için kasadan yardımcı oluyorlar. İçeceğim buzsuz olsun veya ılık olsun diyebilirsiniz. Kış ayları için Latte içecekleri önerebilirim. Eğer Latte'nin başına "iced" kelimesi getirirseniz bu içeceğinizi soğuk hazırlatmak anlamına geldiği için hiçbir şekilde "iced" kelimesini kullanmadan sipariş verebilirsiniz. Benim önerim ise Latte Machiato grande boy olabilir. Sıcak bir içecektir ve kahve tadını sunacaktır. Ancak unutmayın ki Latte olan her içecekte şeker oranı yüksektir.

  Starbucks Reserve için öneriler nelerdir?

  Hem dondurma hem sıvı kahve keyfini kasede yaşamak isteyenler için Affogato ve Cold Brew Float siparişi verebilirsiniz. Ancak gittiğiniz Starbucks mağazalarının Reserve özelliği olmasına dikkat ediniz. Yalnızca bazı yerler ancak Starbucks Reserve olabilir.

  Starbucks neden bana adımı soruyor?

  Starbucks mağazalarında genellikle belirli tonda kalabalıklık ve gürültü olabiliyor. Bu kalabalıkta içeceğinizin bir başka müşteri ile karışmaması için bardağınızın üstüne siyah keçeli kalemle isminizin yazılmasına ihtiyaç duyulmaktadır. Eğer Starbucks cep telefonu uygulaması kullanıyorsanız isminizi başlangıçta tanımlayabilir ve sizden isim istendiğinde uygulamadaki ismimi kullanın diye yönlendirebilirsiniz. Diğer restoranlardan farklı olarak Starbucks'ta siparişlerinizi sipariş numarasına göre değil, isminize göre takip etmeniz gerekmektedir. İsim benzerliği gibi durumlar da sıklıkla olabiliyor. Bunu engellemek üzere isminizin haricinde sipariş bardağınıza size özel hazırlanan bir içecekse ilgili kutucuklara işaret ekleniyor ve bu genelde onay (tick) işareti şeklinde oluyor. Böylelikle içeceğinizin sizin isteğinize göre hazırlandığından tam emin olabilirsiniz. Yine de içecekler aynı sipariş olursa o zaman görevli kişiye bunu sormalısınız.

  Starbucks içecek boyutlarının tarifi nasıl oluyor?

 • En küçük boy - Tall
 • Orta boy - Grande
 • Büyük boy - Venti
 • Çok büyük boy - Trenta
 • Starbucks içecek çeşitlerinden bazıları

 • Cold Mocha bol köpüklü grande boy - buz olmasın
 • Yılbaşı içeceği trenta boy (Sadece yılbaşı döneminde mümkün)
 • Latte Machiato soğuk sert içim grande boy (long uzun çekim) + bol köpük kremalı (+5.5TL)
 • Java chip Frappuccino kahve bazlı grande vanilya şuruplu tarçınlı
 • Mocha Frappuccino Tall
 • Strawberry Cream Frappuccino Tall
 • Bazı karışık fotoğraflar

  Güzel olduğunu düşündüğüm içecek önerilerinin fotoğrafları aşağıdaki gibidir.